Nie mogę odtwarzać muzyki przez bluetooth, dlaczego?

muzyka przez bluetooth 1

Jeżeli posiadasz audi z lat produkcji 2004 – 2015 Twoje MMI może nie wspierać odtwarzania muzyki przez bluetooth.

Dzieje się to przez to, że audi nie wbudowało w starsze jednostki profilu A2DP, który odpowiedzialny jest za przesył muzyki. Dlatego też, możesz mieć możliwość prowadzenia rozmów za pomocą tzw HANDSFREE, ale nie będziesz mógł posłuchać muzyki z telefonu.

Na rynku dostępne są różnego rodzaju transmitery FM – ale każdy, kto kiedykolwiek używał takiego urządzenia, dojdzie w końcu do wniosku, że jakość dźwięku przesyłanego przez transmiter FM do radia jest po prostu kiepska.

Audi wprowadziło możliwość słuchania muzyki przez bluetooth dopiero w jednostkach MMI 3G Plus (takie jednostki posiadają oznaczenie na początku wersji oprogramowania HN+ lub HN+R), w takiej jednostce wystarczy jedynie sparować telefon z MMI i następnie w MEDIA zakładce ŹRÓDŁA (SOURCE) wybrać nazwę swojego podłączonego telefonu.

MMI 3G Plus bluetooth media źródła
MMI 3G Plus – Podłączone urządzenie bluetooth do przesyłu muzyki.

Ale co ze starszymi autami jak np.: Audi A8 D3 z MMI 2G High, Audi A4B8, Audi A6 C6 z MMI 2G High lub MMI 3G Basic / 3G High?

W autach z MMI 2G High, MMI 3G Basic czy też MMI 3G High – audi nie wprowadziło takiej funkcji. Nie można jej też aktywować przez ukryte zielone menu czy za pomocą kodowania w VCDS.

Audi A6 C6 z modułem bluetooth do muzyki
Audi A6 C6 z modułem bluetooth do muzyki

więc jak to zrobić? Spostrzegawczy zauważą na powyższym zdjęciu CD7 co oznaczałoby dodatkową zmieniarkę CD – lecz z możliwością odtwarzania muzyki przez bluetooth.

moduł bluetooth mmi 3g mmi 2g
Moduł bluetooth dla MMI 2G High / 3G Basic oraz 3G High

aby w MMI 2G High, MMI 3G Basic lub MMI 3G High mieć możliwość odtwarzania muzyki przez bluetooth należy zainstalować taki moduł, instalacja nie jest skomplikowana i większość osób powinna poradzić sobie sama – trzeba jedynie wpiąć powyższe urządzenie w światłowód i podać zasilanie, nie trzeba ciąć żadnych kabli, nie trzeba nic kodować, dołączone przewody są w 100% wystarczające do instalacji modułu – zawierają rozgałęźnik światłowodu oraz rozgałęźnik zasilania. Takie urządzenie można wpiąć tuż za zmieniarką CD tym samym, będziesz mógł dalej korzystać ze zmieniarki i swoich ulubionych płyt CD. Szczegółowszą instalację modułu dla MMI 2G High możesz znaleźć tutaj, w przypadku MMI 3G jest dostępna na stronie produktu.

Co oprócz bluetooth?

Nasze urządzenie oprócz komunikacji bluetooth posiada również komunikację poprzez tzw. złącze AUX. Wyprowadzone są dwa cinche, do których możecie wpiąć przejściówkę 2 x cinch > aux, dzięki czemu będziesz mógł podłączyć również fizycznie poprzez AUX urządzenie do przesyłu muzyki – to dla tych, co wolą AUX od bezprzewodowej transmisji bluetooth.

3 1

Do jakich aut pasują te moduły?


rating onrating onrating onrating onrating on (3 votes, average: 5,00 out of 5)
loadingLoading...
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x