Jak korzystać z Android Auto bezprzewodowo?

maxresdefault

Wielu użytkowników zastanawia się nad tym, jak podłączyć Android Auto do swojego samochodu bezprzewodowo. Jest to bardzo proste, jednak zanim zaczniemy, warto zapoznać się z kilkoma kwestiami technicznymi, o których nie wszyscy wiedzą.

How does Android Auto wireless work?

Najważniejszym elementem, który w dużej mierze determinuje bezprzewodowe połączenie auta z Android Auto jest to, czy nasz pojazd wspiera taki standard. Warto wcześniej upewnić się i sprawdzić te dane na stronie producenta oprogramowania.

Jeśli tak, to odpowiedź na pytanie o to, jak korzystać z Android Auto bezprzewodowo jest prosta: wystarczy wejść w ustawienia połączeń, odnaleźć nazwę sieci, jaką wygeneruje nasz pojazd i połączyć się z nią. Teraz trzeba tylko włączyć aplikację Android Auto i odczekać chwilę aż dane się zsynchronizują.

What you need for wireless Android Auto to work?

Połączenie bezprzewodowe wymaga kompatybilności. O obecność modułu WiFi w smartfonie nie trzeba się martwić, jednak jego obecność w samochodzie to kwestia absolutnie kluczowa dla powodzenia całego procesu i trzeba o tym pamiętać.

Co zrobić, gdy auto nie będzie miało łączności bezprzewodowej, a my wciąż będziemy chcieli skorzystać z Android Auto? Nic straconego. Wystarczy postawić na łączność „po kablu”, czyli podłączyć urządzenie przez odpowiedni przewód do portu USB lub microUSB, w zależności od tego, jakim dysponuje pojazd. Pozostała część procesu nie zmienia się: włączamy aplikację Android Auto, akceptujemy niezbędne zgody i po chwili cieszymy się funkcjami tego narzędzia na drodze. 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x